Популярнi запитання

Чи навчання в Чехії справді безкоштовне?


Усі державні ВНЗ Чехії приймають студентів на безкоштовне навчання, за умови здачі екзамену з чеської мови. При виконанні цієї умови, іноземці мають однакові умови вступу з громадянами Чехії.

Коли можна подавати заявки на вступ?

Вступна кампанія триває з 1 грудня по 31 березня. Заявки подаються онлайн на сайті університету.

Як можна здати екзамен з чеської мови?

Існує універсальний екзамен з чеської мови відповідно до рівня (A1,A2,B1,B2,C1,C2) від Карлового університету, який визнається усіма навчальними установами Чехії. В Україні є можливість здати цей екзамен в Києві в Чеському центрі. Більшість університетів надають можливість складати іспити одразу у них.

Чи потрібно здавати спеціалізовані екзамени для вступу?

Переважна більшість університетів не вимагають вступних екзаменів. Головними критеріями прийняття на перший курс є вищезгаданий сертифікат зі знання чеської мови, шкільні оцінки за останні три роки навчання, нострифікований диплом, або шкільний атестат.

Що таке нострифікація диплому?

Нострифікація – це офіційна процедура визнання іноземного атестату, або ж диплому, яку проводить відповідна навчальна установа в Чехії з підтвердженням Міністерства освіти Чеської республіки. Процедура визнання може тривати від 30 до 60 днів.

Як отримати дозвіл на проживання в Чехії?

Подача документів для отримання студентської візи відбувається після зарахування на навчання. Є можливість подавати заявку в Консульствах Чеської республіки у Львові та Києві. Заявка подається онлайн на сайті Консульства.